Na straganie - przedstawienie Słoneczek

Deszczowa środa zamieniła się w piękny kolorowy dzień. To wszystko za sprawą Słoneczek, które zamieniły się w warzywa i owoce. Dzięki pomysłowości rodziców do naszego przedszkola przybyły licznie: marchewki, cebulki, groszki, arbuzy, truskawki i wiele innych. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas małego przedstawienia, propagującego zdrowe odżywanie. (więcej zdjęć na naszym facebooku).

Nasz występ odbywa się w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.
Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.Więcej informacji na stronie Fundacji BOŚ