ScottieGo - Motylki programują

Motylki rozpoczęły swoją przygodę z programowaniem. Pomaga im w tym Scottie - sympatyczny kosmita, którego pojazd w wyniku awarii spada na ziemię. Dzieci muszą pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując jego ruchy przy pomocy specjalnych klocków. Przed naszymi Motylkami jest wiele godzin nauki i zabawy oraz szereg wymagających pomysłowości wyzwań i zadań, które muszą wykonać aby naprawić pojazd Scottiego i pomóc mu wrócić do domu.

Scottie Go! EDU to innowacyjna gra do nauki programowania dla dzieci od 6 roku życia.
Umożliwia naukę programowania już od przedszkola. Rozwija intuicję algorytmiczną i wspiera rozwój kompetencji uczniów zgodnie z najnowszymi zdobyczami światowej metodyki przez co w pracy z grą Scottie Go! Edu dzieci zdobywają umiejętności w zakresie:

• analitycznego i logicznego myślenia,
  • rozumowania algorytmicznego,
  • precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów,
  • właściwego planowania i organizacji pracy,
  • rozwiązywania skomplikowanych problemów,
  • współpracy w grupie,
  • pracy zespołowej i efektywnej realizacji projektów