Uncategorised

Walentynki 2024- Słoneczka

Walentynkowe życzenia z walentynkowej krainy!

Całe nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę,

pełną radości i uśmiechu oraz cudownego występu Słoneczek

Dzień pizzy 2024

Kalendarz dni nietypowych jest pełen ciekawych propozycji, nasze przedszkolaki uwielbiają szczególnie Dzień Pizzy

Tego dnia Misiowe przedszkolaki zamieniły się w szefów kuchni by przygotować pizzę z ulubionymi przysmakami.

Bardzo dziękujemy Pizzerii Venezia oraz Napoli Truck za pomoc w zorganizowaniu tego najsmaczniejszego dnia

Powitanie jesieni

" Wąską dróżką idzie Pani Jesień

Dużo kolorowych liści niesie

I żołędzie i kasztany

Świat jest w brąz i złoto przybrany"

W poniedziałek przywitaliśmy piosenką, tańcem i korowodem jesień.

ScottieGo - Motylki programują

Motylki rozpoczęły swoją przygodę z programowaniem. Pomaga im w tym Scottie - sympatyczny kosmita, którego pojazd w wyniku awarii spada na ziemię. Dzieci muszą pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując jego ruchy przy pomocy specjalnych klocków. Przed naszymi Motylkami jest wiele godzin nauki i zabawy oraz szereg wymagających pomysłowości wyzwań i zadań, które muszą wykonać aby naprawić pojazd Scottiego i pomóc mu wrócić do domu.

Scottie Go! EDU to innowacyjna gra do nauki programowania dla dzieci od 6 roku życia.
Umożliwia naukę programowania już od przedszkola. Rozwija intuicję algorytmiczną i wspiera rozwój kompetencji uczniów zgodnie z najnowszymi zdobyczami światowej metodyki przez co w pracy z grą Scottie Go! Edu dzieci zdobywają umiejętności w zakresie:

• analitycznego i logicznego myślenia,
  • rozumowania algorytmicznego,
  • precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów,
  • właściwego planowania i organizacji pracy,
  • rozwiązywania skomplikowanych problemów,
  • współpracy w grupie,
  • pracy zespołowej i efektywnej realizacji projektów