Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
week 31 29 30 31

Dni Adaptacyjne w Przedszkolu Miś 2019

Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej, to moment przełomowy w jego życiu. Dla wielu dzieci jest to pierwszy kontakt z grupą rówieśniczą i znaczna zmiana dotychczasowego trybu życia. Przychodząc do przedszkola dzieci różnią się „poziomem zdolności przystosowawczych".  Aby zmniejszyć dyskomfort związany z nową sytuacją, w Przedszkolu Niepublicznym "Miś" odbywają się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych.

Celem tych zajęć jest:
1.Wspomaganie dziecka w procesie przystosowania do życia w warunkach przedszkolnych, poprzez umożliwienie mu poznania nowego otoczenia w poczuciu bezpieczeństwa psychicznego poprzez:

-poznanie nowych osób (nauczycieli, pracowników obsługi grupy),
- poznanie nowego otoczenia (sali, łazienki, szatni i innych pomieszczeń, a także przedszkolnego placu zabaw)

2. Kształtowanie orientacji czasowej w rozkładzie dnia w przedszkolu, przyswajanie wiedzy o przeznaczeniu i sposobie korzystania z różnych pomieszczeń, kształtowania poczucia przynależności do grupy przedszkolnej:

-ośmielenie dzieci do uczestnictwa we wspólnych zabawach z opiekunami i rówieśnikami,

-uzyskiwanie równowagi między potrzebami dziecka, a warunkami funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

3.Przygotowanie rodziców do udzielania dziecku wsparcia psychicznego i pomocy w procesie przystosowania.

4.Obniżenie lęku rodziców, związanego z koniecznością oddania dziecka pod opiekę personelowi przedszkola.

5.Uzyskanie poczucia atrakcyjności przedszkola „w oczach dziecka” i chęci przebywania w nim.

Zakończenie roku w starszakach

Żegnamy się z przedszkolem,
salami, zabawkami.
A z największym żalem
z naszymi paniami.

Zaraz po wakacjach
będziemy już w szkole.
W myślach nam zostanie
przedszkole wesołe.

Pożegnaliśmy naszych starszaków, którzy we wrześniu idą już do szkoły. We wtorek 11. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku w grupie Słoneczek, zaś w środę w grupie Motylków. Słoneczka zaprezentowały się w programie artystycznym, zatańczyły poloneza, pożegnały swoje przedszkole prezentując swoje osiągnięcia. Motylki przygotowały przepiękne przedstawienie i również z wielką pompą pożegnały mury przedszkolne. Obie uroczystości zakończyły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Dziękujemy Wszystkim za udział w imprezie. Dzieciom życzymy samych szóstek!

Starszaki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3

5 czerwca starszaki z grupy Słoneczek i Motylków odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3.

Wzięliśmy udział w zajęciach sportowych, zwiedziliśmy salę, pokój nauczycielski, mogliśmy zobaczyć zajęcia z informatyki.

Było to bardzo miła wizyta, spotkaliśmy absolwentów naszego przedszkola, których serdecznie pozdrawiamy.

Dzień Dziecka w Przedszkolu Miś

Z okazji Dnia Dziecka w Misiu odbył się cykl imprez. Świętować zaczęliśmy już w czwartek, do naszego przedszkola zawitały dmuchańce, tramoliny i zjeżdżalnie.

Dzieci spędziły aktywnie ten dzień w przedszkolu. W piątek czekały na dzieci dalsze atrakcje, zawody sportowe, tańce przy muzyce, lody.

Nie zabrakło również niespodzianek w postaci nowych zabawek edukacyjnych i wspierających rozwój dzieci.

Zakończenie zajęć szachowych

Ostatnie zajęcia szachowe w tym roku odbyły się w naszym Przedszkolu 29. maja.

Pokazaliśmy rodzicom nad czym pracowaliśmy i czego się nauczyliśmy przez te kilka miesięcy.  Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom. Dziękujemy Akademii Szachowej na poświęcony czas, cierpliwość i zaangażowanie!