Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
week 31 29 30 31

Przedszkole Niepubliczne Miś

Przedszkole  "Miś" w Lidzbarku Warmińskim istnieje od września 2003 roku. Jest to placówka niepubliczna dla dzieci od 2,5 do 6 lat, prowadzona przez mgr Barbarę Wiśniewską. Przedszkole realizuje cele i zadania wychowawczo-dydaktyczne  opiekuńcze określone w przepisach prawa oświatowego. W przedszkolu funkcjonuje   5  oddziałów. Każda grupa ma swoją nazwę, (nazwy zostały wymyślone przez dzieci ), są to: Krasnale, Motylki, Biedronki, Słoneczka i Smerfy.

Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 - 16.00. Posiłki składają się ze śniadania, drugiego śniadania, zupy i drugiego dania. Budynek przedszkola położony jest z dala od ruchliwych ulic.

Do budynku bezpośrednio przylega obszerny plac zabaw wyposażony w sprzęty do zabaw sprawnościowych i ruchowych. Mamy domki, zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, przeplotnie, piaskownice i bardzo dużo miejsca do swobodnej zabawy na  świeżym powietrzu.

Nasz budynek jest typowym budynkiem zaprojektowanym po to, aby jak najlepiej spełniać funkcję przedszkola. Sale zabaw są przestronne, dobrze oświetlone, do każdej sali bezpośrednio przylega łazienka dostosowana do potrzeb dziecka w wieku przedszkolnym, w łazienkach położono jasną glazurę, są świeże i estetyczne.
Grupa dzieci najmłodszych posiada własną, oddzielną szatnię. Sale są dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki. Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie multimedialne, przedszkole jest wyposażone w  tablice interaktywne.