Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
week 35 1
week 40 30

Dni Adaptacyjne w Przedszkolu Miś 2019

Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej, to moment przełomowy w jego życiu. Dla wielu dzieci jest to pierwszy kontakt z grupą rówieśniczą i znaczna zmiana dotychczasowego trybu życia. Przychodząc do przedszkola dzieci różnią się „poziomem zdolności przystosowawczych".  Aby zmniejszyć dyskomfort związany z nową sytuacją, w Przedszkolu Niepublicznym "Miś" odbywają się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych.

Celem tych zajęć jest:
1.Wspomaganie dziecka w procesie przystosowania do życia w warunkach przedszkolnych, poprzez umożliwienie mu poznania nowego otoczenia w poczuciu bezpieczeństwa psychicznego poprzez:

-poznanie nowych osób (nauczycieli, pracowników obsługi grupy),
- poznanie nowego otoczenia (sali, łazienki, szatni i innych pomieszczeń, a także przedszkolnego placu zabaw)

2. Kształtowanie orientacji czasowej w rozkładzie dnia w przedszkolu, przyswajanie wiedzy o przeznaczeniu i sposobie korzystania z różnych pomieszczeń, kształtowania poczucia przynależności do grupy przedszkolnej:

-ośmielenie dzieci do uczestnictwa we wspólnych zabawach z opiekunami i rówieśnikami,

-uzyskiwanie równowagi między potrzebami dziecka, a warunkami funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

3.Przygotowanie rodziców do udzielania dziecku wsparcia psychicznego i pomocy w procesie przystosowania.

4.Obniżenie lęku rodziców, związanego z koniecznością oddania dziecka pod opiekę personelowi przedszkola.

5.Uzyskanie poczucia atrakcyjności przedszkola „w oczach dziecka” i chęci przebywania w nim.